سنگ گرانیت مشکی تویسرکان

0
801

سنگ گرانیت مشکی تویسرکان

سنگ گرانیت مشکی تویسرکان

سنگ گرانیت یا سنگ خارا همواره شامل موادی چون کوارتز و فلدسپات می باشد و امکان دارد شامل تعداد زیاد از مواد معدنی دیگری باشد. دلیل ایجاد رنگ‌های روشن گرانیت (از صورتی روشن گرفته تا سفید) وجود کوارتز و فلدسپات است و دیگر مواد معدنی نیز با رگه‌های تیره بر روی این زمینه روشن خودنمایی می‌کنند و اینگونه ساختار رنگی گرانیت را شکل میگیرد. به همین ترتیب ظاهر کلی گرانیت کلاسیک، شبیه ترکیب نمک و فلفل می باشد. دو نمونه دیگر از مواد معدنی رایج در ساختار گرانیت، بیوتیت و هورنبلند مشکی‌رنگ هستند.

تقریباً تمام گرانیت‌ها، سنگ آذرین و پلوتونیت می باشند. سنگ آذرین به سنگ‌های حاصل از انجماد مواد مذاب گفته می‌شود. سنگ‌های آذرین سرد شده در اعماق بسیار بالا را نیز پلوتونیت می‌گویند. ساختار تصادفی دانه‌های درشت گرانیت، شاهدی بر مدعای آذرین بودن آن است. ظاهر سنگ‌های آذرین و پلوتونیت دیگری نظیر گرانودیوریت، مونزونیت، تونالیت و کوارتز دیوریت نیز مشابه سنگ گرانیت است.

«گرانیت اگر واقعی باشد باید شامل ۲۰ تا ۶۰ درصد کوارتز باشد. از طرفی میزان فلدسپات قلیایی آن باید از میزان پلاژیوکلازهای آن بیشتر باشد.» این تعریف تنها شامل یک گونه از گرانیتوئیدها می‌شود که مورد بحث ما است و گرانیت نام دارد.

شرکت‌های تجاری نیز برای خود تعریف قراردادی و متفاوت دیگری دارند. «گرانیت سنگ بسیار محکمی است که به دلیل انسجام بیش از حد دانه‌های آن طی فرآیند طولانی سرد شدن است. جدای از آن، کوارتز و فلدسپات موجود در گرانیت، از استیل محکم تر هستند و در ساختار آن به وفور پیدا می‌شوند.» (فروش انواع سنگ گرانیت)چنین تعریفی گرانیت را ایده‌آل ساختمان‌سازی و کارهای تزئینی (سنگ قبر و یادمان ها) می‌کند. گرانیت، پرداخت (پولیش) زیادی نیاز دارد و در مقابل فرسایش و باران اسیدی نیز مقاوم است.

سنگ گـرانـیـت مشـکی تـویسرکان

گـرانـیـت مشـکی تـویسرکان یک سنگ مقاوم و یـک رنـگ می باشد که طـرح ایـن سـنگ مشابه قـطـرات آب اسـت درضمن ایـن سنگ جزء سـنـگ هـای لـوکـس محسوب می شود و بـه دلـیل رنگ مـشـکی و یـک دسـت آن خاص و گران قیمت است و شباهت زیادی به سنگ گرانیت سرکان دارد.(قیمت سنگ گرانیت مشکی تویسرکان)

ویژگی های سنگ مشکی تویسرکان

طریقه نگهداری سنگ گرانیت

کاربرد سنگ مشکی تویسرکان

این سنگ به اشکال اسلب، تایل و کوپ قابل عرضه است.

خرید سنگ مشکی تویسرکان

سنگ گرانیت سفید تکاب

معدن سنگ مشکی تویسرکان

معدن سنگ مشکی تویسرکان در استان همدان شهر تویسرکان واقع گردیده است.